Maszynoznawstwo – maszyny i urządzenia dla przemysłu.

/uploads/c6/d8/c6d8cecbc54791daaac3ad0c4b13d26a/bison.jpg

Prasy brykietujące BISON (brykieciarki)

Prasy brykietujące BISON - szybkobieżny napęd ślimakowy wstrzeliwuje do komory prasowania surowiec ze zbiornika zasypowego. Wewnątrz komory przeprowadzany jest zgniot materiału i formowanie brykietu. Kolejnymi krokami jest przesunięcie komory prasowania w skrajne położenie i usunięcie brykietu za pomocą popychacza. Brykieciarka posiada możliwość montażu pod kanałami transportowymi surowca.

Z pomocą oprogamowania typu "MES" trójwymiarowe modele urządzeń zostały zbadane pod kątem ich wytrzymałości. Badanie przeprowadzone zostało przez Instytut Konstrukcji i Eksploatacji Maszyn Politechniki Wrocławskiej. Przekładnie mechaniczne zostały zastąpione przez bezobsługowe silniki hydrauliczne co pozwoliło uzyskać większą szybkość i niezawodność maszyn. Do podstawowego wyposażenia pras należą: chłodnica oleju, filtry z czujnikami zanieczyszczeń, elektroniczny wskaźnik poziomu cieczy i jej temperatury. Zaopatrując się u światowych liderów branży gwarantujemy jakość naszych komponentów potwierdzoną certyfikatemi ISO 9001 o dostarczamy brykieciarki najwyższej klasy.

 

Prasa brykietująca BISON II SPEEDY wprawi Ciebie w zdumienie swoimi parametrami. Jakimi? To proste:

1. najszybsza-cykl prasowania brykietu ≈ 6,5s dla BISON II SPEEDY,

2. bardzo ekonomiczna w eksploatacji - jej silnik 18,5kW da Tobie wydajność około 300kg/h oraz WERSJA z silnikiem 30kW daje wydajność do 500kg/h!!

3. pełny automat przyjazny w eksploatacji i pracuje jak pszczółka,

4. debiloodporna - gdyż włączona wymaga jedynie pakowania brykietów,

5. potrafi prasować niemal wszystkie rodzaje biomasy tj. trociny, słomę, trawę, papier, trzcinę, itp.

 

Takiej prasy jak BISON II SPEEDY nie znajdziesz na rynku niemieckim ani też na włoskim.

Film - brykieciarka BISON 500